Entry list

373 entries up to now

Sch. Sta D
1 Balint Faludi - Luca PaksaLorigo Tse / Hungary  
2 Grigoriy Maslov - Aisha Leoni PfeilerModena - Wien /  
3 Marcus Soitu - Emma HorvatForum - Wolkersdorf /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sch. La D
11 Niklas Albrecht - Viktoria JanousekModena - Wien /  
12 Daniel Beissel - Linda LachmuthVienna Dance /  
13 Arsen Borusevych - Sofiya MalikModena - Wien /  
14 Balint Faludi - Luca PaksaLorigo Tse / Hungary  
15 Emanuel Galuszka - Linda ArkhipovaModena - Wien /  
16 Marcus Soitu - Emma HorvatForum - Wolkersdorf /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I Sta D
31 Balint Faludi - Luca PaksaLorigo Tse / Hungary  
32 Mark Malach - Aviva MalachCasino - Wien /  
33 Grigoriy Maslov - Aisha Leoni PfeilerModena - Wien /  
34 Lukas Reinberger - Camilla GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
35 Marcus Soitu - Emma HorvatForum - Wolkersdorf /  
36 Nick Taschwer - Lucie TaschwerTSC Burghof Voitsberg /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I Sta C
51 Adam Kovacs - Eliza FaludiLorigo Tse / Hungary  
52 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta D
61 Alexander Fandl - Livia StraussEleganza Köflach /  
62 Vincent Grabenhofer - Caroline GrabenhoferForum - Graz /  
63 Peter Paul Klein - Michelle PevznerModena - Wien /  
64 Alexander Lauda - Julia TrepaAktiv /  
65 Dominik Lauda - Lena HirschvoglAktiv /  
66 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
67 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
68 Martin Schmidt - Anna-Leah RiederJuventus - Wien /  
69 Ilia Shkurko - Santa SalikovaModena - Wien /  
70 Felix Tinhof - Christina KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta C
81 Lukas Deutschmann - Antonia KiegerlBurghof Voitsberg /  
83 Leon Mühleder - Lucy ErdegKeepSwinging Langenzersdorf /  
84 Raul Toparcean - Julia BeisselJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta B
91 Maxim Gutmaier - Anastacia RaskinDanceland /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. I La D
101 Daniel Beissel - Linda LachmuthVienna Dance /  
102 Balint Faludi - Luca PaksaLorigo Tse / Hungary  
103 Mark Malach - Aviva MalachCasino - Wien /  
104 Maximilian Sacha - Antonia HönigTitan Deutsch Wagram /  
105 Marcus Soitu - Emma HorvatForum - Wolkersdorf /  
106 Nick Taschwer - Lucie TaschwerTSC Burghof Voitsberg /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La C
121 Adam Kovacs - Eliza FaludiLorigo Tse / Hungary  
122 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
123 Grigoriy Maslov - Aisha Leoni PfeilerModena - Wien /  
124 Lukas Reinberger - Camilla GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
125 Florian Winiarski - Scarlet MedinschiAktiv /  
126 Denny Ye - Karoline GießaufDance Unity /  
127 Fabian Zier - Selina StrohmaierTitan Deutsch Wagram /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La D
151 Alexander Fandl - Livia StraussEleganza Köflach /  
152 Vincent Grabenhofer - Caroline GrabenhoferForum - Graz /  
153 Peter Paul Klein - Michelle PevznerModena - Wien /  
154 Manfred Schlögl - Yaroslava GutkovaModena - Wien /  
155 Martin Schmidt - Anna-Leah RiederJuventus - Wien /  
156 Daniel Sutter - Milena ZatolokineForum - Wolkersdorf /  
157 Felix Tinhof - Christina KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La C
171 Lukas Deutschmann - Antonia KiegerlBurghof Voitsberg /  
172 Maxim Gutmaier - Anastacia RaskinDanceland /  
173 András Máté Horváth - Sára Ujcz-MériDance Express TSE / Hungary  
175 Dominik Lauda - Lena HirschvoglAktiv /  
176 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
177 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
178 Ilia Shkurko - Santa SalikovaModena - Wien /  
179 Kai Soukup - Julia SchulzRaiffeisenbank Gänserndorf /  
180 Luca Sunko - Leonie Bianca EckhartBest Dance Graz /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La B
191 Alexander Lauda - Julia TrepaAktiv /  
192 Leon Mühleder - Lucy ErdegKeepSwinging Langenzersdorf /  
193 Alexander Pletnev - Amina SarsenovaModena - Wien /  
194 Raul Toparcean - Julia BeisselJuventus - Wien /  
195 Aleksej Krunic - Mariia SamoilovichSpirit of Dance St. Pölten /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta BSP
201 Stanislav Stanovsky - Veronika StanovskaTK Grande Malacky / Slovakia  
202 Gyöngyi Toth-Horvath - György TothOktogon-Dance expressz / Hungary  
203 Tobias Zischka - Doris MayerhoferHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta D
211 Benjamin Edelbauer - Katharina MaitzEden Graz /  
212 Balázs Fekete - Zsuzsanna HarasztiEverydance TSE / Hungary  
213 Alexander Fischer - Hanna KlambauerWienerwald - Mödling /  
214 Marian Galusca - Lilian AmendForum - Wolkersdorf /  
215 Thomas Geisberger - Anita FuchsSchwarz Gold /  
216 Lukas Hauber - Daniela SchreiblehnerWienerwald - Mödling /  
217 Silvester Kleiber - Stefanie DragomirJuventus - Wien /  
218 Klaus Kogler - Nina SteinbinderJeunesse /  
219 Michael Kutsam - Miriam FürstBlau - Gelb - Linz /  
220 Christopher Pusnik - Julia UrablRaiffeisenbank Ligist /  
221 Markus Reithner - Marlis Haslingerblau-grün Wien /  
222 David Vishneuski - Kristina SalnikovaModena - Wien /  
223 Daniel Wolf - Kitti FodiEverydance TSE / Hungary  
225 Bernhard Pratter - Anja LugmeierGrün - Rot - Wels /  
226 Nemanja Vukoje - Ines KreuzerForum - Wien /  
15 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta C
231 Lukas Bachner - Katrin Kreeta TalpseppForum - Wolkersdorf /  
232 Csongor Barsony - Emese OlahLorigo Tse / Hungary  
233 Michael Dorner - Nancy WießnerForum - Wien /  
234 Zoltán Gépész - Júlia SimonDancing Queen TSE / Hungary  
235 Elias Hofer - Lisa WinklerBest Dance Graz /  
236 Marcel Jurkovic - Lubica CsizmaziovaTK Grande Malacky /  
237 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
238 Markus Maier - Julia LipoldEden Graz /  
239 Christian Partl - Tanja PurgajEden Graz /  
240 Konrád Szilner - Vivien SzeleckiLaguna / Hungary  
241 Michael Tscherny - Margot WimmerJuventus - Wien /  
242 Maximilian Wiesenhofer - Melanie GöttfriedBest Dance Graz /  
243 Christian Wopienka - Viktoria LampRot-Weiss Wien /  
244 Andreas Zidtek - Sophie SchadenSchwarz Gold /  
245 Alexander Zientek - Nina HolzmeisterCasino - Wien /  
246 Marius Hartner - Lena BrandstätterModena - Wien /  
247 Barna Bölöni - Lilla ErdosDimenzio TSE, Györ / Hungary  
17 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta B
251 Denis-Gabriel Catalinoiu - Rebecca SpielmannForum - Wolkersdorf /  
252 Severin Huemer-Kals - Anja Lena GruberDANCEPLANET /  
253 Matthias Köck - Nicole WurzrainerForum - Wien /  
254 Oliver Ried - Jennifer JiroutWienerwald - Mödling /  
255 Lorenz Semmler - Sonja BleichertForum - Wolkersdorf /  
256 Robert Winter - Hannah TiefenbrunnerForum - Wolkersdorf /  
257 Paul Worm - Viktorija GopkoCasino - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta A
271 Tim Grabenwöger - Natalie CremarModena - Wien /  
272 Petr Kiesel - Nikol MikeskováCzech Republic  
2 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta S offen für B/A/S
281 Severin Huemer-Kals - Anja Lena GruberDANCEPLANET /  
282 Petr Kiesel - Nikol MikeskováCzech Republic  
283 Thomas Reininger - Kristy PuuseppCasino - Wien /  
284 Paul Worm - Viktorija GopkoCasino - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La BSP
291 Benjamin Manschiebel - Petra RibischTitan Deutsch Wagram /  
292 Matthias Schleidt - Melina PichlerHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La D
301 Max Allinger-Csollich - Carina GaidaSchwarz Gold /  
302 Szilárd Antal - Regina Hajnalka KovácsDance Express TSE / Hungary  
303 Walter Dostal - Denise HegenbartForum - Wien /  
304 Philipp Eberhardt - Valerie HagmannSchwarz Gold /  
305 Benjamin Edelbauer - Katharina MaitzEden Graz /  
307 Zoltán Gépész - Júlia SimonDancing Queen TSE / Hungary  
308 Silvester Kleiber - Stefanie DragomirJuventus - Wien /  
309 Michael Kutsam - Miriam FürstBlau - Gelb - Linz /  
310 Edzus Milasus - Maria FritthumSchwarz Gold /  
311 Florian Novotny - Kristina KapounekSchwarz - Weiß - Wien /  
312 Christian Partl - Tanja PurgajEden Graz /  
313 Christopher Pusnik - Julia UrablRaiffeisenbank Ligist /  
314 Jason Ribisch - Katja WoisetschlägerTitan Deutsch Wagram /  
315 Stefan Scichilone - Verena BifflHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
316 Bastian Spari - Fabienne SpariLets Dance Graz /  
317 Gyöngyi Toth-Horvath - György TothOktogon-Dance expressz / Hungary  
318 Horváth Vanda - Préger BalázsPro-art Ts. / Hungary  
319 David Vishneuski - Kristina SalnikovaModena - Wien /  
320 Bastian Waldhör - Aurelie BertschHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
321 Daniel Wimmer - Melanie PuschHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
322 Daniel Wolf - Kitti FodiEverydance TSE / Hungary  
21 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La C
331 Csongor Barsony - Emese OlahLorigo Tse / Hungary  
332 Fanni Benczur - Dániel NyilasDance Express TSE / Hungary  
333 Mark Csizmadia - Dora KollarPRO-ART TANZSTUDIO /  
334 Stefan Eichbauer - Irina GrasserJeunesse /  
335 Patrick Gerl - Judith VassHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
336 Elias Hofer - Lisa WinklerBest Dance Graz /  
337 Severin Huemer-Kals - Anja Lena GruberDANCEPLANET /  
338 Marcel Jurkovic - Lubica CsizmaziovaTK Grande Malacky /  
339 Andreas Zidtek - Sophie SchadenSchwarz Gold /  
340 Markus Maier - Julia LipoldEden Graz /  
341 Valentin Meneau - Johanna DeckerChoice Styria /  
342 Alexander Schiele - Daria AnokhinaHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
343 Philipp Schön - Clarissa Höbingerblau-grün Wien /  
344 Tamás Tóth - Fruzsina HegedusDanza Studio / Hungary  
345 Clemens Wolf - Hanna WallnerHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
346 Fabian Zientek - Sol A BanSchwarz Gold /  
347 Marius Hartner - Lena BrandstätterModena - Wien /  
348 Jakob Schade - Jeannine KrivanekForum - Wolkersdorf /  
349 Bencs Ádam - Barnet HajnalkaPro-art Ts. / Hungary  
350 Christian Haas - Herta BrinekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
20 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La B
361 Denis-Gabriel Catalinoiu - Rebecca SpielmannForum - Wolkersdorf /  
362 Alexander Cojocaru - Florentina LachnerSchwarz Gold /  
363 Elias Faya - Katja ValenteSchwarz - Weiß - Wien /  
364 Patrick Haider - Tanja KaltenböckJeunesse /  
365 Sebastian Kühmayer - Christina NebelHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
366 Berta Kata Pauer - Róbert IgnáczDance Express TSE / Hungary  
367 Alexander Pletnev - Amina SarsenovaModena - Wien /  
368 Philipp Romanek - Lisa DerntlSchwarz Gold /  
369 Matthias Schafgassner - Laura BreitscheidelRaiffeisenbank Ligist /  
370 Klemens Wippel - Daniela RiedlForum - Wien /  
371 Barna Bölöni - Lilla ErdosDimenzio TSE, Györ / Hungary  
11 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La A
381 Felix Brand - Janine LacknerModena - Wien /  
382 Andreas Broch - Konstanze KozaSchwarz - Weiß - Wien /  
383 Tim Grabenwöger - Natalie CremarModena - Wien /  
384 Laszlo Keresztes - Lilla BarthaBrilli-Art Studio KTSE / Hungary  
385 Nikolaus Kleemann - Nora BokorCasino - Wien /  
386 Christoph Koller - Lisa WeinhaplSchwarz - Weiß - Wien /  
387 Vedran Nedelkovski - Isabella MayrSchwarz - Weiß - Wien /  
388 Karel Slijkhuis - Ingrid ZerzawySchwarz - Weiß - Wien /  
390 Christian Wopienka - Viktoria LampRot-Weiss Wien /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La S offen für B/A/S
401 Felix Brand - Janine LacknerModena - Wien /  
402 Laszlo Keresztes - Lilla BarthaBrilli-Art Studio KTSE / Hungary  
403 Thomas Kern - Kristina WorsegSpirit of Dance St. Pölten /  
404 Sebastian Kühmayer - Christina NebelHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
405 Christoph Koller - Lisa WeinhaplSchwarz - Weiß - Wien /  
406 Vedran Nedelkovski - Isabella MayrSchwarz - Weiß - Wien /  
407 Danil Poltavsky - Anabel SeidelModena - Wien /  
408 Matthias Schafgassner - Laura BreitscheidelRaiffeisenbank Ligist /  
409 Karel Slijkhuis - Ingrid ZerzawySchwarz - Weiß - Wien /  
410 Maximilian Wiesenhofer - Melanie GöttfriedBest Dance Graz /  
411 Christian Wopienka - Viktoria LampRot-Weiss Wien /  
412 Nikolaus Kleemann - Nora BokorCasino - Wien /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta D
421 Michael Kutsam - Miriam FürstBlau - Gelb - Linz /  
422 Truhlarova Martina - Truhlar JiriTK Niké / Czech Republic  
423 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
424 Zsolt Reitter - Andrea Reitterné BerkiLaguna / Hungary  
425 Robert Uher - Viera UherovaSUNDANCE ACADEMY BRATISLAVA / Slovakia  
426 Marcel Üveges - Henrieta ÜvegesTK SAMBED Roznava / Slovakia  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta C
431 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
432 Karl-Heinz Grechshammer - Monika LotterModena - Wien /  
433 Gerald Hummer - Renate DeckerSchwarz - Weiß - Wien /  
434 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
435 Wolfgang Kaiser - Katja KaiserKufstein /  
436 Manfred Mark - Jasmin FindlZentrum - Graz /  
437 Gyorgy Molnar - Iren Molnarne VargaValcer Tancstudio / Hungary  
438 Bernhard Posch - Maria ArbeiterMOVE! Hartberg-Fürstenfeld Das Tanzsport-Zentrum /  
439 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta B
451 Michael Dorner - Nancy WießnerForum - Wien /  
452 Walter Fierlinger - Helga FierlingerBlau - Gelb - Linz /  
453 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
454 Jan Mlejnský - Pavla Kamínková  
455 Andreas Pikel - Anita Niedermann-PikelKeepSwinging Langenzersdorf /  
456 Martin Schauer - Radka SchauerAktiv /  
457 Michael Tscherny - Margot WimmerJuventus - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta A
471 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
472 Anton Haselberger - Martina GanstererJuventus - Wien /  
473 Wolfgang Kraus - Hildegard KrausKeepSwinging Langenzersdorf /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta S offen für B/A/S
481 Michael Dorner - Nancy WießnerForum - Wien /  
482 Rudolf Maca - Alexandra SchreckhasForum - Wien /  
483 Hannes Teichmann - Orsolya LenglJuventus - Wien /  
484 Michael Tscherny - Margot WimmerJuventus - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta D
491 Robert Amschl-Jehli - Andrea MoosbruggerJuventus - Wien /  
492 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
493 Wilfried Helbig - Andrea HelbigAlt Erlaa /  
494 Werner Hölbl - Margot TschapkaAllegro /  
495 Thomas Lebeda - Eva Maria SattleggerJuventus - Wien /  
496 Josef Leitner - Margit SteinzerCasino - Wien /  
497 Ernst Lendway - Renate VeithAllegro /  
498 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
499 Zsolt Reitter - Andrea Reitterné BerkiLaguna / Hungary  
500 Alfons Röhrenbacher - Marina RöhrenbacherAllegro /  
501 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE / Hungary  
502 Andreas Vanek - Sabine ArdatinFloridsdorf /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta C
511 Marian Aksamit - Renata AksamitovaGala dance club Bratislava / Slovakia  
512 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
513 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
514 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
515 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
516 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
517 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferKeepSwinging Langenzersdorf /  
518 Michael Fleck - Elisabeth FuchsJuventus - Wien /  
519 Karl-Heinz Grechshammer - Monika LotterModena - Wien /  
520 Gerald Hummer - Renate DeckerSchwarz - Weiß - Wien /  
521 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
522 Wolfgang Kaiser - Katja KaiserKufstein /  
523 István Láng - Éva RónaszékiOktogon Tánccentrum / Hungary  
524 Gyorgy Molnar - Iren Molnarne VargaValcer Tancstudio / Hungary  
525 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
526 Bernhard Posch - Maria ArbeiterMOVE! Hartberg-Fürstenfeld Das Tanzsport-Zentrum /  
527 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
528 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
529 Milan Zajicek - Marcela ZajickovaDance Passion Bratislava /  
19 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta B
541 Walter Fierlinger - Helga FierlingerBlau - Gelb - Linz /  
542 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
543 Igor Jucha - Ludmila JuchovaGaladance Bratislava / Slovakia  
544 Hans Mayr - Lydia MayrCasino - Wien /  
545 Jan Mlejnský - Pavla Kamínková  
546 Andreas Pikel - Anita Niedermann-PikelKeepSwinging Langenzersdorf /  
547 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
548 Martin Schauer - Radka SchauerAktiv /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta A
561 Dietmar Brader - Andrea BraderJuventus - Wien /  
562 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
563 Anton Haselberger - Martina GanstererJuventus - Wien /  
564 Kurt Hawlicek - Inge HawlicekJuventus - Wien /  
565 Wolfgang Kraus - Hildegard KrausKeepSwinging Langenzersdorf /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta S offen für B/A/S
571 Jozef Csizmazia - Gabriela CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
572 Anton Haselberger - Martina GanstererJuventus - Wien /  
573 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
574 Wolfgang Kraus - Hildegard KrausKeepSwinging Langenzersdorf /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta D
581 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
582 Thomas Lebeda - Eva Maria SattleggerJuventus - Wien /  
583 Josef Leitner - Margit SteinzerCasino - Wien /  
584 Ernst Lendway - Renate VeithAllegro /  
585 Walter Pölzl - Monika PölzlImperial - Wien /  
586 Alfons Röhrenbacher - Marina RöhrenbacherAllegro /  
587 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE / Hungary  
588 Andreas Vanek - Sabine ArdatinFloridsdorf /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta C
601 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
602 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
603 Martin Brunner - Christiane TaborskyJuventus - Wien /  
604 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
605 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferKeepSwinging Langenzersdorf /  
606 Michael Fleck - Elisabeth FuchsJuventus - Wien /  
607 Herbert Frana - Monika FranaAktiv /  
608 Georg Höss - Agnes HössCasino - Wien /  
609 Günther Kraus - Elisabeth KrausImperial - Wien /  
610 István Láng - Éva RónaszékiOktogon Tánccentrum / Hungary  
612 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
613 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
614 Niki Schöggl - Ping PerhabStudio XIV - Wien /  
615 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
616 Friedwin Seiler - Elfriede SeilerUnion - Linz /  
617 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
618 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
619 Michael Wolf - Gabriele WolfSchwarz - Weiß - Wien /  
620 Milan Zajicek - Marcela ZajickovaDance Passion Bratislava /  
19 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta B
631 Gerhard Heraut - Hanna HolkupAktiv /  
632 Andreas Kunar - Gerlinde Kunar-SchreferlAlt Erlaa /  
633 Guttek Ladislav - Guttek JeaneTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
634 Hans Mayr - Lydia MayrCasino - Wien /  
635 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
636 Thomas Pischinger - Monika MattulaVienna Dance /  
637 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
638 Helfried Scheifinger - Elisabeth Mürwald-ScheifingerJuventus - Stockerau /  
639 Jozef Skraban - Viera SkrabanovaDance Passion Bratislava /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta A
651 Ivan Benko - Miroslava BenkovaeXtra dance team Bratislava / Slovakia  
652 Igor Frtus - Beate FrtusovaSuper Poprad / Slovakia  
653 Kurt Hawlicek - Inge HawlicekJuventus - Wien /  
654 Christian Hoffmann - Elisabeth Baum-BreuerJuventus - Wien /  
655 Franz Klaghofer - Ingrid KlaghoferImperial - Wien /  
656 Lothar Klebel - Gabriele KlebelKeepSwinging Langenzersdorf /  
657 Karl Köpf - Margit StruppeHSV-Wien Sektion Tanzsport /  
658 Herbert Novotny - Mathilde NovotnyWiental Purkersdorf-Gablitz /  
659 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta S offen für B/A/S
671 Ivan Benko - Miroslava BenkovaeXtra dance team Bratislava / Slovakia  
672 Martin Branc - Renate BrancViktoria TSK und Jugendclub /  
673 Igor Frtus - Beate FrtusovaSuper Poprad / Slovakia  
674 Gerhard Heraut - Hanna HolkupAktiv /  
675 Hans Mayr - Lydia MayrCasino - Wien /  
676 Hans Mistelberger - Gertrude KoppJuventus - Wien /  
677 Ernst Schmid - Margit Schmid-WeihsCasino - Wien /  
678 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
679 Josef Wiener - Eva-Maria WienerUnion - Linz /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La D
691 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
692 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
693 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
694 Pavel Just - Jaroslava NemeckovaIvancice / Czech Republic  
695 Michael Kutsam - Miriam FürstBlau - Gelb - Linz /  
696 Gyöngyi Toth-Horvath - György TothOktogon-Dance expressz / Hungary  
697 Robert Uher - Viera UherovaSUNDANCE ACADEMY BRATISLAVA / Slovakia  
698 Marcel Üveges - Henrieta ÜvegesTK SAMBED Roznava / Slovakia  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La C
711 Truhlarova Martina - Truhlar JiriTK Niké / Czech Republic  
712 Michael Zwierzina - Monika ZwierzinaJuventus - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La B
721 Jan Mlejnský - Pavla Kamínková  
722 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La S offen für B/A/S
731 Thomas Tscherne - Elisabeth SchöglerChoice Styria /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. II La D
741 Helmut Brunner - Burgi HämmerleHerzogstadt - Die Kärntner /  
742 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
743 Helmut Fenböck - Renate ExenbergerStudio XIV - Wien /  
744 Erwin Gaupmann - Andrea GaupmannLa Vita Hainfeld /  
745 Rudolf Hasenbacher - Gabriele HasenbacherAktiv /  
746 Wilfried Helbig - Andrea HelbigAlt Erlaa /  
747 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
748 Pavel Just - Jaroslava NemeckovaIvancice / Czech Republic  
749 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
750 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La C
761 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
762 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
763 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
764 Jan Wallner - Katarina WallnerovaInterklub Bratislava / Slovakia  
765 Michael Zwierzina - Monika ZwierzinaJuventus - Wien /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La B
771 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
772 Josef Kainrad - Elke KainradJeunesse /  
773 Wolfgang Kraus - Hildegard KrausKeepSwinging Langenzersdorf /  
774 Jan Mlejnský - Pavla Kamínková  
775 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
776 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La S
791 Jozef Csizmazia - Gabriela CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
792 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La D
801 Helmut Brunner - Burgi HämmerleHerzogstadt - Die Kärntner /  
802 Helmut Fenböck - Renate ExenbergerStudio XIV - Wien /  
803 Erwin Gaupmann - Andrea GaupmannLa Vita Hainfeld /  
804 Rudolf Hasenbacher - Gabriele HasenbacherAktiv /  
805 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
806 Niki Schöggl - Ping PerhabStudio XIV - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La C
821 Herbert Frana - Monika FranaAktiv /  
822 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
823 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
824 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La B
831 Josef Kainrad - Elke KainradJeunesse /  
832 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La S offen für B/A/S
841 Martin Branc - Renate BrancViktoria TSK und Jugendclub /  
842 Igor Frtus - Beate FrtusovaSuper Poprad / Slovakia  
843 Alfred Fuchs - Brigitte FuchsFloridsdorf /  
844 Josef Kainrad - Elke KainradJeunesse /  
845 Hans Mistelberger - Gertrude KoppJuventus - Wien /  
846 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 

Tecnical problems with this page(s)? Please write an e-mail to the tecnical administrator
Questions about the event? Please write an e-mail to the organizer (wolfgang@eliasch.at)
You would like to know more about this event? Please go to the hompage of the organizer (http://oberpullendorf.eliasch.at)
Program version: