Entry list

356 entries up to now

Sch. Sta D
1 Alexander Belov - Mariia TerentievaAktiv /  
2 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
3 Grigoriy Maslov - Daniela Iliana GundackerModena - Wien /  
4 Marcell Novak - Emma LiglerLorigo Tse / Hungary  
5 Luca Paksa - Bálint FaludiLorigo Tse / Hungary  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sch. La D
11 Daniel Beissel - Linda LachmuthVienna Dance /  
12 Alexander Belov - Mariia TerentievaAktiv /  
13 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
14 Grigoriy Maslov - Daniela Iliana GundackerModena - Wien /  
15 Marcell Novak - Emma LiglerLorigo Tse / Hungary  
16 Luca Paksa - Bálint FaludiLorigo Tse / Hungary  
17 Mate Vermes - Hedi VinkoLorigo Tse / Hungary  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I Sta D
26 Alexander Belov - Mariia TerentievaAktiv /  
27 Alexander Fandl - Livia StraussEleganza Köflach /  
28 Maxim Gutmaier - Anastacia RaskinDanceland /  
29 Ádám Kovács - Eliza FaludiLorigo Tse / Hungary  
30 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
31 Grigoriy Maslov - Daniela Iliana GundackerModena - Wien /  
32 Lukas Reinberger - Camilla GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta D
41 Anna Balogh - Bálint CzirákiLorigo Tse / Hungary  
42 Csongor Bársony - Emese OláhLorigo Tse / Hungary  
43 Lukas Deutschmann - Antonia KiegerlBurghof Voitsberg /  
44 Leon Mühleder - Pamina PramerBlau - Gelb - Linz /  
45 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
46 Ilia Shkurko - Alina UnterreinerModena - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta C
51 Denis-Gabriel Catalinoiu - Rebecca SpielmannForum - Wolkersdorf /  
53 Daniel Olah - Sara PenzesPro- Art TS / Hungary  
54 Raul Toparcean - Anne-Marie BosnjakJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta B
52 Christian Mayrhofer - Petra MayrhoferGrün - Rot - Wels /  
61 Felix Angleitner - Franziska MayrhoferGrün - Rot - Wels /  
62 Roy Kricheli - Mariia RiabushkinaVienna Dance /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La D
71 Alexander Belov - Mariia TerentievaAktiv /  
72 Alexander Fandl - Livia StraussEleganza Köflach /  
73 Ádám Kovács - Eliza FaludiLorigo Tse / Hungary  
74 Mark Liteykin - Elizaveta Esquivel-VillafrancaVienna Dance /  
75 Grigoriy Maslov - Daniela Iliana GundackerModena - Wien /  
76 Kai Soukup - Julia SchulzRaiffeisenbank Gänserndorf /  
77 Luka Sunko - Leonie Bianca EckhartRaiffeisenbank Ligist /  
78 Florian Winiarski - Anna Sophia WeitgasserAktiv /  
79 Denny Ye - Nina GaicherRaiffeisenbank Ligist /  
80 Fabian Zier - Anja SchledererTitan Deutsch Wagram /  
81 Daniel Beissel - Linda LachmuthVienna Dance /  
11 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La C
86 Maxim Gutmaier - Anastacia RaskinDanceland /  
87 Aleksej Krunic - Maria SamolovichESV St. Pölten Sektion Tanzsp. /  
88 Alexander Pletnev - Lara EthellModena - Wien /  
89 Lukas Reinberger - Camilla GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La D
96 Anna Balogh - Bálint CzirákiLorigo Tse / Hungary  
97 Csongor Bársony - Emese OláhLorigo Tse / Hungary  
98 Lukas Deutschmann - Antonia KiegerlBurghof Voitsberg /  
99 Michael Eickmeyer - Kristina SalnikovaModena - Wien /  
100 Stefan Reinberger - Elena GantnerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
101 Ilia Shkurko - Alina UnterreinerModena - Wien /  
102 Andreas Vock - Milica MarkovicTitan Deutsch Wagram /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La C
106 Felix Angleitner - Franziska MayrhoferGrün - Rot - Wels /  
107 Denis-Gabriel Catalinoiu - Rebecca SpielmannForum - Wolkersdorf /  
108 Dominik Lauda - Lena HirschvoglAktiv /  
109 Christian Mayrhofer - Petra MayrhoferGrün - Rot - Wels /  
110 Leon Mühleder - Pamina PramerBlau - Gelb - Linz /  
111 Daniel Olah - Sara PenzesPro- Art TS / Hungary  
112 Raul Toparcean - Anne-Marie BosnjakJuventus - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La B
121 Roy Kricheli - Mariia RiabushkinaVienna Dance /  
122 Alexander Lauda - Julia TrepaAktiv /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta BSP
131 Marlis Haslinger - Markus Reithnerblau-grün Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta D
136 Lukas Bachner - Katrin Kreeta TalpseppForum - Wolkersdorf /  
137 Anselm Balthasar - Theresa VölklSchwarz Gold /  
138 Dominik Bunyai-Hinterhauser - Susanne HinterhauserJuventus - Wien /  
139 Benjamin Edelbauer - Katharina MaitzEden Graz /  
140 Johannes Gmeiner - Patricia SittlerJuventus - Wien /  
141 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
142 Johannes Steinbach - Claudia SchrenkWienerwald - Mödling /  
143 Kornél Tóth - Júlia ÁvárLorigo Tse / Hungary  
144 Robert Winter - Hannah TiefenbrunnerForum - Wolkersdorf /  
145 Andreas Zidtek - Sophie SchadenSchwarz Gold /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta C
151 Michael Dorner - Nancy WießnerForum - Wien /  
152 Klaus Galler - Beata MorajdaSchwarz Gold /  
153 Elias Hofer - Lisa WinklerBest Dance Graz /  
154 Severin Huemer-Kals - Anja Lena GruberDANCEPLANET /  
155 Marcel Jurkovic - Lubica CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
156 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
157 Christian Partl - Tanja PurgajEden Graz /  
158 Manuel Prieschl - Eva BaumannRaiffeisenbank Ligist /  
159 Mark Santa - Maria ChaderinaForum - Wien /  
160 Alexander Sas - Sandra FuchsJuventus - Wien /  
161 Christoph Schmied - Vanessa SkorskiDANCEPLANET /  
162 Christoph Slouka - Antonia Beck-MannagettaModena - Wien /  
163 Alexander Stoiber - Stephanie BäuerleJuventus - Wien /  
164 Michael Tscherny - Margot WimmerJuventus - Wien /  
165 Maximilian Wiesenhofer - Melanie GöttfriedBest Dance Graz /  
166 Barna Bölöni - Lilla ErdosDimenzio TSE, Györ / Hungary  
16 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta B
171 Kerim Al-Hakim - Virág VassPro-Art Ts. / Hungary  
172 Petra Artner - Dominik KovariLorigo Tse / Hungary  
173 Rares Banu - Catinca BanuJuventus - Wien /  
174 Michal Cech - Natalia GubíkováTK UNI-DANCE Bratislava / Slovakia  
175 Oliver Ried - Jennifer JiroutWienerwald - Mödling /  
176 Bernhard Schimkowitsch - Magdalena WeinstablJuventus - Wien /  
177 Paul Worm - Viktorija GopkoCasino - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta A
186 Zan Caks - Celsea Roatis-IacobZentrum - Graz /  
187 Dominik Krizsán - Réka Anna NagyPro-Art Ts. / Hungary  
188 Fatima Csukovics - Martin MölcsUngarn / Hungary  
3 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta S offen fuer B/A/S
196 Petra Artner - Dominik KovariLorigo Tse / Hungary  
197 Rares Banu - Catinca BanuJuventus - Wien /  
198 Thomas Reininger - Kristy PuuseppCasino - Wien /  
199 Bernhard Schimkowitsch - Magdalena WeinstablJuventus - Wien /  
200 Florian Österreicher - Melanie KlennerAktiv /  
201 Thomas Weiner - Stefanie KarglJuventus - Wien /  
202 Paul Worm - Viktorija GopkoCasino - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La BSP
211 Laura-Anna Gigl - Johannes GeroldSchwarz Gold /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La D
216 Markus Bordas - Natalija MrakicTitan Deutsch Wagram /  
217 Benjamin Edelbauer - Katharina MaitzEden Graz /  
218 Patrick Fischer - Julia HölblingRot-Weiss Wien /  
219 Andreas Fröstl - Sofia MedvedevaModena - Wien /  
220 Martin Fruhwirth - Julia UrablRaiffeisenbank Ligist /  
221 Severin Huemer-Kals - Anja Lena GruberDANCEPLANET /  
222 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
223 Florian Novotny - Kristina KapounekSchwarz - Weiß - Wien /  
224 Martin Nowak - Alkistis MavromatiRot-Weiss Wien /  
225 Christian Partl - Tanja PurgajEden Graz /  
226 Jason Ribisch - Katja WoisetschlägerTitan Deutsch Wagram /  
227 Philipp Schön - Clarissa Höbingerblau-grün Wien /  
228 Kristof Schreier - Claudia Corina KandlerSchwarz Gold /  
229 Alexander Sibrai - Nadine HojasBurghof Voitsberg /  
230 Bastian Spari - Fabienne SpariLets Dance Graz /  
231 Kornél Tóth - Júlia ÁvárLorigo Tse / Hungary  
232 Martin Wiebogen - Carmen Ninja Slaterblau-grün Wien /  
233 David Vishneuski - Santa SalikovaModena - Wien /  
18 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La C
241 Stefan Eichbauer - Irina GrasserJeunesse /  
242 Zsófia Hende - Martin Dorián VargaLORIGO TSE /  
243 Elias Hofer - Lisa WinklerBest Dance Graz /  
244 Marcel Jurkovic - Lubica CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
245 Casper Kopec - Magdalena TrepaAktiv /  
246 Kristóf Oláh - Csenge NovákPro-Art Ts. / Hungary  
247 Manuel Prieschl - Eva BaumannRaiffeisenbank Ligist /  
248 Tobias Wallner - Michaela KöchlerSchwarz Gold /  
249 Barna Bölöni - Lilla ErdosDimenzio TSE, Györ / Hungary  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La B
256 Kerim Al-Hakim - Virág VassPro-Art Ts. / Hungary  
257 Petra Artner - Dominik KovariLorigo Tse / Hungary  
258 Felix Brand - Janine LacknerModena - Wien /  
259 Andreas Broch - Denisa StoicaSchwarz - Weiß - Wien /  
260 Elias Faya - Katja ValenteSchwarz - Weiß - Wien /  
261 Patrick Haider - Tanja KaltenböckJeunesse /  
262 Matthias Pichler - Elisa MeisterDance Unity /  
264 Florian Rudolf - Karina Wanekblau-grün Wien /  
265 Georg Semmler - Alexandra GroheSchwarz Gold /  
266 Klemens Wippel - Elisabeth SperrForum - Wien /  
267 Heinz-Christoph Lode - Emma EthellModena - Wien /  
11 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La A
271 Zan Caks - Celsea Roatis-IacobZentrum - Graz /  
272 Nikolaus Kleemann - Nora BokorCasino - Wien /  
273 Dominik Krizsán - Réka Anna NagyPro-Art Ts. / Hungary  
274 Clemens Kuprian - Eva-Christina KrzizekModena - Wien /  
275 Vedran Nedelkovski - Isabella MayrSchwarz - Weiß - Wien /  
276 Felix Neidhart - Ani KaradzhiyanSchwarz - Weiß - Wien /  
277 Stephan Platschka - Beate FreySchwarz - Weiß - Wien /  
278 Gabriel Reikl - Julia Österreicherblau-grün Wien /  
279 Maximilian Wiesenhofer - Melanie GöttfriedBest Dance Graz /  
280 Fatima Csukovics - Martin MölcsUngarn / Hungary  
10 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La S offen fuer B/A/S
286 Andreas Broch - Denisa StoicaSchwarz - Weiß - Wien /  
287 Gabriel Reikl - Julia Österreicherblau-grün Wien /  
288 Wegner Richard - Karcagi DalmaPro-art Ts / Hungary  
289 Erik Steiner - Olessya AntochshukSchwarz Gold /  
290 Maximilian Wiesenhofer - Melanie GöttfriedBest Dance Graz /  
291 Fatima Csukovics - Martin MölcsUngarn / Hungary  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta D
296 Petr Hanzlík - Miromila HanzlíkováCeske Budejovice / Czech Republic  
297 Gerald Hummer - Didem StrebingerSchwarz - Weiß - Wien /  
298 Gyula Király - Andrea TóthBonita TSE / Hungary  
299 Mario Mortsch - Susanne MortschZentrum - Graz /  
300 Bernhard Posch - Maria ArbeiterMOVE! Hartberg-Fürstenfeld Das Tanzsport-Zentrum /  
301 Michael Wolf - Gabriele WolfSchwarz - Weiß - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta C
306 Michael Dorner - Nancy WießnerForum - Wien /  
307 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
308 Walter Fierlinger - Helga FierlingerBlau - Gelb - Linz /  
309 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
310 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
311 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
312 Zoltan Saranszki - Judit LisztEverydance TSE / Hungary  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta B
321 Anton Haselberger - Orsolya LenglJuventus - Wien /  
322 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
324 Michael Tscherny - Margot WimmerJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta A
331 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
333 _ladislav Barta - _eva BartovaTK Orel Telnice / Czech Republic  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta S offen fuer B/A/S
341 Anton Haselberger - Orsolya LenglJuventus - Wien /  
342 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
343 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
344 _ladislav Barta - _eva BartovaTK Orel Telnice / Czech Republic  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta D
351 Petr Hanzlík - Miromila HanzlíkováCeske Budejovice / Czech Republic  
352 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
353 Gerald Hummer - Didem StrebingerSchwarz - Weiß - Wien /  
354 Gyula Király - Andrea TóthBonita TSE / Hungary  
355 Karl Klaus - Elisabeth KlausFloridsdorf /  
356 Thomas Lebeda - Ursula SchwarzJuventus - Wien /  
357 István Láng - Éva RónaszékiOktogon Tánccentrum / Hungary  
358 Michael Marcini - Hannelore MarciniFloridsdorf /  
359 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
360 Mario Mortsch - Susanne MortschZentrum - Graz /  
361 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
362 Bernhard Posch - Maria ArbeiterMOVE! Hartberg-Fürstenfeld Das Tanzsport-Zentrum /  
363 Georgina Szabó - Péter KónyaPríma Dance TSE / Hungary  
364 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE / Hungary  
365 Bernhard Teyral - Vladimira Monika KoschAlterlaa /  
366 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
367 Jan Wallner - Katarina WallnerovaInterklub Bratislava / Slovakia  
368 Michael Wolf - Gabriele WolfSchwarz - Weiß - Wien /  
18 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta C
377 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
378 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
379 Walter Fierlinger - Helga FierlingerBlau - Gelb - Linz /  
380 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferKeepSwinging Langenzersdorf /  
381 Gerhard Heraut - Hanna HolkupAktiv /  
382 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
383 Richard Hörhager - Anita HörhagerKufstein /  
384 Christian Karl - Regine Weberblau-grün Wien /  
385 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
386 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
387 Helfried Scheifinger - Elisabeth Mürwald-ScheifingerKeepSwinging Langenzersdorf /  
388 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
389 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
13 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta B
396 Wolfgang Detz - Andrea RosnerCasino - Wien /  
397 Christian Fischer - Beate FischerTurnerschaft Innsbruck /  
398 Manfred Großberger - Ingeborg GroßbergerKeepSwinging Langenzersdorf /  
400 Franz Pichler - Ulrike PichlerForum - Graz /  
401 Andreas Pikel - Anita Niedermann-PikelKeepSwinging Langenzersdorf /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta A
406 Ivan Benko - Miroslava BenkovaeXtra dance team Bratislava / Slovakia  
407 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
408 Peter Grossholzner - Andrea KaibaGrün - Weiß - Steyr /  
409 Günther Grund - Branislava TschuschnigSchwarz - Weiß - Wien /  
410 Kurt Hawlicek - Inge HawlicekJuventus - Wien /  
411 Franz Pranckl - Ellen SlezakCasino - Wien /  
412 Gerhard Sztasek - Karin LepedatImperial - Wien /  
413 Karl Tscheppen - Eva TscheppenJuventus - Wien /  
414 Michael Vejda - Alexandra HartnerModena - Wien /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta S offen fuer B/A/S
421 Werner Baumann - Michaela BaumannEden Graz /  
423 Martin Branc - Renate BrancViktoria TSK und Jugendclub /  
424 Ekkehard Class - Gudrun EngertEden Graz /  
425 Jozef Csizmazia - Gabriela CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
426 Harald Ebner - Barbara Wanek-ZajicCasino - Wien /  
427 Günther Grund - Branislava TschuschnigSchwarz - Weiß - Wien /  
428 Wolfgang Kalny - Ursula KalnyAllegro /  
429 Michael Schütz - Petra SchützUnion - Linz /  
430 Michael Vejda - Alexandra HartnerModena - Wien /  
431 Ivan Benko - Miroslava BenkovaeXtra dance team Bratislava / Slovakia  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta D
436 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
437 Michael Fleck - Elisabeth FuchsJuventus - Wien /  
438 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
439 Karl Klaus - Elisabeth KlausFloridsdorf /  
440 Thomas Lebeda - Ursula SchwarzJuventus - Wien /  
441 István Láng - Éva RónaszékiOktogon Tánccentrum / Hungary  
442 Michael Marcini - Hannelore MarciniFloridsdorf /  
444 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
445 Istvan Nagy - Marta MagyarOktogon TC - Alexandra TSE / Hungary  
446 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
447 Jan Slodicka - Maria SlodickovaGala Dance Club Bratislava / Slovakia  
448 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE / Hungary  
449 Bernhard Teyral - Vladimira Monika KoschAlterlaa /  
450 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
14 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta C
456 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
457 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferKeepSwinging Langenzersdorf /  
458 Kurt Gaismayer - Ulrike GaismayerImperial - Wien /  
459 Gerhard Heraut - Hanna HolkupAktiv /  
460 Richard Hörhager - Anita HörhagerKufstein /  
461 Helmut Pichlmaier - Brigitte PichlmaierAllegro /  
462 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
463 Helfried Scheifinger - Elisabeth Mürwald-ScheifingerKeepSwinging Langenzersdorf /  
464 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta B
471 Wolfgang Detz - Andrea RosnerCasino - Wien /  
472 Christian Fischer - Beate FischerTurnerschaft Innsbruck /  
473 Reinhard Hysek - Dorothea HysekDance & Lifestyle Salzburg /  
474 Lothar Klebel - Gabriele KlebelKeepSwinging Langenzersdorf /  
475 Andreas Kunar - Gerlinde Kunar-SchreferlAlt Erlaa /  
476 Guttek Ladislav - Guttek JeaneTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
477 Bernhard Lippa - Rita LippaEden Graz /  
478 Hans Mayr - Lydia MayrCasino - Wien /  
479 Andreas Pirker - Regina PirkerJuventus - Wien /  
480 Friedrich Schmöller - Regina SchmöllerUnion - Linz /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta A
486 Robert Finster - Herta FinsterForum - Graz /  
487 Wolfgang Frey - Martina FreyAktiv /  
488 Igor Frtus - Beate FrtusovaDance Attack Lucenec /  
489 Kurt Hawlicek - Inge HawlicekJuventus - Wien /  
490 Christian Hoffmann - Elisabeth Baum-BreuerJuventus - Wien /  
491 Heinz Kollros - Gabriele KollrosUnion - Linz /  
493 Johann Urak - Manuela UrakHerzogstadt - Die Kärntner /  
494 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta S offen fuer B/A/S
501 Gerhard Fichtinger - Heidrun FichtingerKrems /  
502 Robert Finster - Herta FinsterForum - Graz /  
503 Wolfgang Kalny - Ursula KalnyAllegro /  
504 Manfred Kerschner - Monika KüglerJuventus - Wien /  
505 Bernhard Lippa - Rita LippaEden Graz /  
506 Othmar Lipp - Romana LippChoice Styria /  
507 Hans Mayr - Lydia MayrCasino - Wien /  
508 Hans Mistelberger - Gertrude KoppJuventus - Wien /  
509 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
510 Franz Prandtstetter - Elisabeth PrandtstetterJuventus - Stockerau /  
511 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
512 Friedrich Schmöller - Regina SchmöllerUnion - Linz /  
513 Josef Wiener - Eva-Maria WienerUnion - Linz /  
514 Martin Zinsler - Eva DvorakJuventus - Wien /  
14 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La D
521 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
522 Petr Hanzlík - Miromila HanzlíkováCeske Budejovice / Czech Republic  
523 Gerald Hummer - Didem StrebingerSchwarz - Weiß - Wien /  
524 Gyula Király - Andrea TóthBonita TSE / Hungary  
525 Miroslav Medved - Gabriela MachanovaGALA Dance Club Bratislava / Slovakia  
526 Michael Zwierzina - Monika ZwierzinaJuventus - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La C
531 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaSlovakia  
532 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava /  
533 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
534 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La B
541 Florian Rudolf - Karina Wanekblau-grün Wien /  
542 Alexander Stoiber - Stephanie BäuerleJuventus - Wien /  
543 Thomas Woisetschläger - Petra HeffeterForum - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La S offen fuer B/A/S
551 Florian Rudolf - Karina Wanekblau-grün Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. II La D
556 Nikolaus Fandl - Elisabeth FandlEleganza Köflach /  
557 Petr Hanzlík - Miromila HanzlíkováCeske Budejovice / Czech Republic  
558 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
559 Gerald Hummer - Didem StrebingerSchwarz - Weiß - Wien /  
560 Gyula Király - Andrea TóthBonita TSE / Hungary  
561 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
562 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
563 Georgina Szabó - Péter KónyaPríma Dance TSE / Hungary  
564 Bernhard Teyral - Vladimira Monika KoschAlterlaa /  
565 Jan Wallner - Katarina WallnerovaInterklub Bratislava / Slovakia  
566 Michael Zwierzina - Monika ZwierzinaJuventus - Wien /  
11 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La C
572 Christian Fischer - Beate FischerTurnerschaft Innsbruck /  
573 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaSlovakia  
574 Josef Kainrad - Elke KainradJeunesse /  
575 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
576 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava /  
577 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
578 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La B
586 Wolfgang Frey - Martina FreyAktiv /  
587 Richard Hörhager - Anita HörhagerKufstein /  
588 Eric Kinsky - Jutta SchmidJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La S offen fuer B/A/S
596 Werner Baumann - Michaela BaumannEden Graz /  
597 Martin Branc - Renate BrancViktoria TSK und Jugendclub /  
598 Jozef Csizmazia - Gabriela CsizmaziovaTK Grande Malacky / Slovakia  
599 Harald Ebner - Barbara Wanek-ZajicCasino - Wien /  
600 Axel Grabmeier - Renate Grabmeier-HuberLets Dance Graz /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La D
606 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
607 Ludovit Moder - Mirka ZbojekováTK M - Dance Hlohovec / Slovakia  
608 Frantisek Penz - Olga PenzovaTK Vavruska / Czech Republic  
609 Bernhard Teyral - Vladimira Monika KoschAlterlaa /  
610 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La C
616 Christian Fischer - Beate FischerTurnerschaft Innsbruck /  
617 Josef Kainrad - Elke KainradJeunesse /  
618 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
619 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La B
626 Wolfgang Frey - Martina FreyAktiv /  
627 Richard Hörhager - Anita HörhagerKufstein /  
628 Eric Kinsky - Jutta SchmidJuventus - Wien /  
629 Bernhard Lippa - Rita LippaEden Graz /  
630 Istvan Nagy - Marta MagyarOktogon TC - Alexandra TSE / Hungary  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La S offen für B/A/S
636 Igor Frtus - Beate FrtusovaDance Attack Lucenec /  
638 Bernhard Lippa - Rita LippaEden Graz /  
639 Hans Mistelberger - Gertrude KoppJuventus - Wien /  
640 Istvan Nagy - Marta MagyarOktogon TC - Alexandra TSE / Hungary  
641 Andreas Pirker - Regina PirkerJuventus - Wien /  
642 Peter Pirngruber - Christa Theresa SteigerwaldBlau - Gelb - Linz /  
643 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
644 Johann Urak - Manuela UrakHerzogstadt - Die Kärntner /  
645 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
9 Paare in dieser Klasse
 

Tecnical problems with this page(s)? Please write an e-mail to the tecnical administrator
Questions about the event? Please write an e-mail to the organizer (wolfgang@eliasch.at)
You would like to know more about this event? Please go to the hompage of the organizer (http://oberpullendorf.eliasch.at)
Program version: